1 / 0

ME U23 w Tallinnie: Sułek na kursie po złoty medal w siedmioboju

Po świetnej postawie w pierwszym dniu zmagań siedmioboistek liderką jest Adrianna Sułek (Zawisza Bydgoszcz). W finale pchnięcia kulą ósme miejsce zajął Piotr Goździewicz.

W czwartkowe popołudnie Sułek pchnęła kulą 13.16 i przebiegła 200 metrów w 23.69. Po czterech konkurencjach Polka ma na koncie 3838 punktów i jest liderką z przewagą 150 punktów nad Brytyjką Holly Mills. Bydgoszczanka ma realną szansę na poprawienie w Tallinnie rekordu Polski do lat 23. Ósma po pierwszym dniu wieloboju jest Julia Słocka (3467 pkt.), a czternasta Edyta Bielska (3287 pkt.).

Kulomiot Piotr Goździewicz miał jedną mierzoną próbę. W drugiej kolejce konkursu 20-letni zawodnik uzyskał 18.32. To pozwoliło mu ostatecznie zająć ósme miejsce. Wygrał Białorusin Dzmitry Karpuk – 20.33.

W piątkowym finale biegu na 100 metrów zobaczymy Klaudię Adamek. Polka po bardzo udanym występie w porannych eliminacjach (11.30) wieczorem zajęła drugie miejsce w rywalizacji półfinałowej i z czasem 11.35 awansowała do rywalizacji o medale. Na półfinale przygodę z indywidualnymi startami w Tallinnie zakończyły Paulina Guzowska (11.61) oraz Magdalena Stefanowicz (11.70).

Trzecia w trzeciej serii rywalizacji na 800 metrów była Adrianna Czapla (2:04.30), która awansowała do kolejnej rundy.

Szymon Żywko w biegu na 1500 metrów z czasem 3:55.39 zajął 9. miejsce w eliminacjach nie awansując do kolejnej rundy.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Kinga Królik z czasem 10:04.61 awansowała do finału. Na pierwszej rundzie rywalizację zakończyła Emilia Mikszuta (10:36.10).

Najlepszy wynik w sezonie – 7.69 – pozwolił awansować do finału skoku w dal Piotrowi Tarkowskiemu.

W trójskoku Natalia Mach uzyskała drugi rezultat w karierze, 13.19, i awansowała do finału.

Do finału rzutu dyskiem nie awansował Jakub Lewoszewski – 54.28.

Z trzecim wynikiem eliminacji – 63.63 – do finału rzutu młotem awansowała Ewa Różańska.

Maciej Jałoszyński / foto: Ola Wizor