Menu
1 / 0
Aktualności /

Tokio: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek awansowali do finału rzutu młotem

Tokio: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek awansowali do finału rzutu młotem

Obaj polscy młociarze awansowali w poniedziałek do olimpijskiego finału. Wojciech Nowicki rzucając 79.78 osiągnął najlepszą odległość dnia.   

Startujący w grupie A Paweł Fajdek do końca eliminacji musiał czekać na to czy awansuje do finału. W pierwszym rzucie Polak osiągnął 74.28, później miał mocno nieudaną próbę i w trzeciej kolejce posłał młot na 76.46. To dziewiąty wynik w łącznej klasyfikacji obu grup. Szybciej z wynoszącym 77.50 uporał się Nowicki. Białostocczanin, startujący w grupie B, w pierwszej próbie rzucił 79.78 i bez problemu awansował do rundy finałowej. Zaskoczeniem jest odpadnięcie w kwalifikacjach Węgra Bence Halásza.

Do półfinału rywalizacji na dystansie 1500 metrów awansowała Martyna Galant. Po dobrym biegu zawodniczka z Poznania finiszowała ósma i czasem 4:05.03 poprawiła rekord życiowy.

W deszczowy tokijski wieczór rozegrano półfinały biegu na 400 metrów przez płotki. Piąta w drugiej serii była Joanna Linkiewicz, która w trudnych warunkach atmosferycznych osiągnęła czas 55.67.

Pełne wyniki: Tokio

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej