1 / 0

Znakomity bieg Kajetana Duszyńskiego w Bernie

Olimpijską formę ponownie potwierdził Kajetan Duszyński. Podczas mityngu CITIUS (World Athletics Continental Tour Bronze) w Bernie zawodnik AZS-u Łódź pokonał 400 metrów w 44.92 i przesunął się na trzecie miejsce w polskich tabelach historycznych.

Polak w Bernie zajął drugie miejsce. Przed mistrzem olimpijskim w sztafecie mieszanej finiszował jedynie Holender Liemarvin Bonevacia, który czasem 44.48 wysunął się na czoło europejskich tabel. Duszyński zanotował znakomity start. Rekord życiowy, ustanowiony w minioną niedzielę w Szczecinie, poprawił o blisko 0.40 s. Wynik podopiecznego Krzysztofa Węglarskiego, 44.92, jest drugim najlepszym w tym sezonie w Europie oraz trzecim w historii polskiego biegu na 400 metrów. Szybciej biegali jedynie – dwie dekady temu – Robert Maćkowiak (44.84 w 2001) oraz Tomasz Czubak (44.62 w 1992).

Cenne zwycięstwo odniosła w Bernie Anna Kiełbasińska. Po świetnych startach na 200 i 400 metrów sprzed tygodnia dziś podopieczna Urszuli Bhebhe znakomicie spisała się na krótszym z tych dystansów. Wygrała z drugim czasem w karierze – 22.92. W pokonanym polu Polka pozostawiła m.in. holenderkę Klaver.

W biegu na 100 metrów przez płotki Klaudia Siciarz uzyskała czas 12.87 i zajęła drugie miejsce. Polka przegrała jedynie z Tobi Amusan (12.80). Szósta na mecie była Klaudia Wojtunik (13.30).

Finalista z Tokio Michał Rozmys zajął w Bernie drugie miejsce w biegu na 1500 metrów. Zawodnik z Goleniowa uzyskał czas 3:37.11 i przegrał jedynie z Czechem Filipem Sasínkiem (3:36.43).

Czwarta w biegu na 800 metrów była Angelika Sarna (2:02.20). Wygrała Niemka Christina Hering, 2:01.44.

W biegu na 400 metrów przez płotki piąte miejsce wywalczyła Joanna Linkiewicz (56.11). Na tym dystansie najszybsza była Jessie Knight, która uzyskała 54.23.

Pełne wyniki: Berno

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk