1 / 0

Dwa drugie miejsca Polaków w Budapeszcie

Klaudia Siciarz w biegu na 100 metrów przez płotki oraz Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem zajęli drugie miejsca podczas mityngu cyklu World Athletics Continental Tour Bronze w Budapeszcie.

Polska płotkarka uzyskała czas 12.87. To jej drugi wynik w tym sezonie. Zawodniczka z Krakowa szybciej pobiegła jedynie w Tokio, gdzie podczas olimpijskiego startu osiągnęła 12.84. W Budapeszcie lepsza od Siciarz była jedynie Gabriele Cunningham – 12.78.

W rzucie oszczepem Cyprian Mrzygłód po rzucie na 78.66 w trzeciej kolejce prowadził aż do ostatniej serii. Wówczas próbą na 81.19 popisał się reprezentant Białorusi Alaksiej Katkawiec, który zepchnął naszego reprezentanta na drugą pozycję.

Joanna Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki była trzecia z czasem 56.43. Wygrała Cara Nnenya Hailey – 55.16. Na dystansie 800 metrów piąta, z wynikiem 2:02.66, była Angelika Sarna. Zwyciężyła Niemka Christina Hering (2:01.43).

Pełne wyniki: Budapeszt