Menu
1 / 0
Aktualności /

Olimpijskie podziękowania Prezesa PZLA Henryka Olszewskiego

Olimpijskie podziękowania Prezesa PZLA Henryka Olszewskiego

Szanowni Państwo,

Niekwestionowany sukces odniosła polska lekkoatletyka podczas Igrzysk XXXII Olimpiady. Polska reprezentacja olimpijska wróciła z Tokio z 14 medalami. To najlepszy wynik biało-czerwonych w XXI wieku. Jestem jednak niezwykle dumny i szczęśliwy, że ponad 60% tych krążków wywalczyli lekkoatleci. Dziewięć medali zdobytych przez lekkoatletów to efekt ciężkiej pracy oraz wielu lat wyrzeczeń i poświęceń. Tygodnie poza domem, z dala od bliskich i rodzin. Taka jest codzienność sportowców. Nie każdy otrzyma tą wymarzoną nagrodę – medal olimpijski. Pięknie stało się jednak w dalekiej Japonii, gdzie aż piętnaścioro lekkoatletów mogło cieszyć się z upragnionego olimpijskiego krążka.

Z tego miejsca chciałbym pogratulować i podziękować nie tylko medalistom igrzysk. Słowa uznania kieruję do absolutnie wszystkich członków reprezentacji. Dziękuję zespołowi medycznemu, w tym fizjoterapeutom, za dbanie o zdrowie naszej reprezentacji. Szczególnie wyrazy uznania kieruję do całej kadry trenerskiej. Przygotowaliście rekordową reprezentację. Reprezentację, która nie tylko zdobyła dziewięć medali, ale wywalczyła także znakomite 74 punkty w klasyfikacji punktowej. Polska potwierdziła, że jest europejską i światową potęgą w lekkoatletyce. Dziękuję również Działowi Szkolenia PZLA z dyrektorem sportowym Krzysztofem Kęckim na czele. Organizacja szkolenia tak znakomitego teamu, jakim jest polska reprezentacja lekkoatletyczna jest wielkim wyzwaniem, któremu mimo różnych trudności udaje się Wam podołać.

Nie mogę też nie wspomnieć o pierwszych i poprzednich trenerach naszych medalistów i olimpijczyków. Bez Waszego zaangażowania, często w lokalnych społecznościach, polska lekkoatletyka nie byłaby tu gdzie jest dziś. Dziękuję!

Przed nami trzyletni, wyjątkowo krótki, okres do paryskich igrzysk roku 2024. Kibiców mogę zapewnić, że lekkoatleci wracają do pracy. Przed nimi intensywny okres startowy oraz treningowy. Już w przyszłym sezonie letnim czekają nas dwa ważne testy formy – mistrzostwa świata w USA oraz mistrzostwa Europy w Monachium. Jestem przekonany, że polscy lekkoatleci ponownie zaprezentują się na nich z jak najlepszej strony!

Jeszcze raz wielkie słowa podziękowania do wszystkich, którzy stoją za sukcesem misji Tokio 2020. Tych osób są naprawdę setki, więc niech każdy – nawet ten nie wymieniony – czuje się częścią olimpijskiego triumfu polskiej lekkoatletyki!

 

Dziękuję!

dr Henryk Olszewski
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Powrót do listy

Więcej