1 / 0

Suwałki: Czykier z minimum na ME, Bukowiecki ponad 21 metrów

Podczas niedzielnego mityngu Podlaskie Athletics Team w Suwałkach płotkarz Damian Czykier wypełnił minimum PZLA na mistrzostwa Europy, a Konrad Bukowiecki pchnął kulą ponad 21 metrów.

Czykier (KS Podlasie Białystok) pokonał 110 metrów przez płotki w 13.40 i zapewnił sobie prawo startu w sierpniowych mistrzostwach Europy. Wartościowy rekord życiowy – 13.64 – ustanowił drugi na mecie 20-letni Jakub Szymański (SKLA Sopot).

Do dalekiego pchania wraca Konrad Bukowiecki. W Suwałkach wygrał z wynikiem 21.21 i pokonał Michała Haratyka (20.45) oraz Jakuba Szyszkowskie (20.00).

W rzucie młotem pań najlepsza była Malwina Kopron – 72.57. Polscy faworyci w konkursie mężczyzn musieli uznać wyższość młodego Ukraińca Mychajło Kochana – rzucił 77.25 i pokonał Pawła Fajdka (76.92) oraz Wojciecha Nowickiego (72.94).

Konkurs rzutu oszczepem wygrał Piotr Lebioda – zawodnik miejscowej Hańczy rzucił 74.94. Wśród pań najlepsza była Klaudia Regin (54.11). Zaimponował 15-letni Roch Krukowski – brat Marcina oszczepem 600 gramowym rzucił 71.63 i ustanowił nieoficjalny rekord Polski U16.

Na bieżni Natalia Kaczmarek czasem 36.60 wysunęła się na pozycję liderki światowych tabel w biegu na 300 metrów. W gronie panów najszybszy na tym dystansie był Karol Zalewski – 32.73. W biegu na 200 metrów zaimponowała Marika Popowicz-Drapała – najszybsza z czasem 23.19.

Od 9 do 11 czerwca Suwałki będą gospodarzem 98. PZLA Mistrzostw Polski.

Pełne wyniki: Suwałki

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk