Menu
1 / 0
Aktualności /

Triumf Adrianny Sułek w Memoriale Czapiewskiego

Triumf Adrianny Sułek w Memoriale Czapiewskiego

Adrianna Sułek gromadząc 6290 punktów odniosła zwycięstwo w pierwszej edycji memoriału Wiesława Czapiewskiego. W gronie mężczyzn, w zawodach zaliczanych do złotego cyklu wielobojowych mityngów World Athletics, triumfował Czech Ondřej Kopecký.

W niedzielę podopieczna Marka Rzepki była trzecia w skoku w dal (6.14), nieźle rzuciła oszczepem (40.37) i na koniec przebiegła 800 metrów w 2:11.25.

Gdyby nie to, że to był Memoriał Wiesława Czapiewskiego to pobiegłabym ten ostatni bieg na 800 metrów gdzieś na 2,15, żeby po prostu utrzymać zwycięstwo. Ale, że to jest memoriał mojego trenera i na słabe wyniki nie może być miejsca, to postanowiłam wypluć płuca i powalczyć. Może trochę zabrakło do życiówki, ale wiem, że na dzisiaj dałam z siebie sto dziesięć procent. W przyszłości będzie tylko szybciej i mocniej – mówiła Sułek.

Rywalizację siedmioboistek Sułek wygrała z dorobkiem 6290 punktów. Tuż za podium zmagania ukończyła Edyta Bielska (5853 pkt.), która w drugim dniu zaimponowała m.in. poprawiając rekord życiowy w biegu na 800 metrów.

Wśród panów najlepszym z Polaków był trzeci Jacek Chochorowski (7092 pkt.), który udanie wystartował m.in. w konkurencjach rzutowych – dysku i oszczepie. Zwycięstwo odniósł Czech Ondřej Kopecký. Podopieczny legendy dziesięcioboju Romana Šebrle pierwszy raz w karierze przekroczył 8000 punktów gromadząc ich w dwudniowej rywalizacji na stadionie bydgoskiego Zawiszy 8041.

Za dwa tygodnie Adrianna Sułek oraz Paweł Wiesiołek wystartują w legendarnym mityngu Hypo-Meeting w Götzis.

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej