1 / 0

MP w Piasecznie: Pogorzelski z minimum na MŚ U20 w Cali

Najbardziej wartościowy wynik rozegranych w niedzielny wieczór w Piasecznie mistrzostw Polski w biegu na 5000 metrów był rezultat Konrada Pogorzelskiego, który złoto okrasił wskaźnikiem na globalny czempionat juniorów w Cali.

Zawodnik klubu Adama Draczyńskiego – przed laty czołowego polskiego biegacza – pokonał 5000 metrów w 14:09.29. Wynik ten dał mu złoty medal i przepustkę do startu w sierpniowych mistrzostwach świata juniorów w Cali. Drugi w kategorii U20 był Maciej Megier (14:13.97), trzeci Filip Janas (14:54.32). Wśród pań najlepszą juniorką mistrzostw kraju była Julia Ścisłowska, która w debiucie na dystansie 5000 metrów uzyskała 17:19.82. Drugie miejsce zajęła Regina Piechowska (17:20.41), a trzecie Rozalia Malina – 17:34.04.

W kategorii U23 Wiktor Szynaka uzyskał 14:12.16 i zdystansował Aleksandra Wiącka (14:12.53). Brązowy medalista, Mikołaj Czeronek, zameldował się na mecie ponad 3 sekundy później osiągając czas 14:16.28. Rekord życiowy 16:30.51 dał złoty medal wśród pań z kategorii U23 Klaudii Kazimierskiej. Druga z czasem 16:31.53 była Julia Koralewska, a brąz zdobyła Oliwia Sarnecka (16:35.49).

Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów rozegrano w Piasecznie wspólnie z 5. Memoriałem Sławomira Rosłona. Poniżej wybrane wyniki: