1 / 0

47.88 Jakuba Szarapo na 400 metrów podczas OOM w Bielsku-Białej

Po dobrym biegu w piątkowych eliminacjach urodzony w 2006 roku Jakub Szarapo wygrał bieg na 400 metrów podczas rozgrywanej w Bielsku-Białej olimpiady młodzieży uzyskując wartościowy czas 47.88.

Szarapo, zawodnik MKSu-MOSu Wrocław, poprawił na bieżni w bielskiej Wapienicy rekord życiowy – jego wynik jest też najlepszym uzyskanym przez 16-latka w historii polskiej lekkoatletyki. Życiówkę poprawił także drugi na mecie Jakub Pestka – 48.24. Wśród pań najszybciej jedno okrążenie pokonała Julia Przewieźlik – 55.47.

W skoku w dal Olga Szlachta – mająca minimum na juniorskie mistrzostwa świata w trójskoku – poprawiła w Bielsku-Białej rekord życiowy w skoku w dal o 26 centymetrów i złoto zdobyła z wynikiem 6.14. W biegu na 2000 metrów z przeszkodami Wiktor Janduła wygrał z czasem 5:50.11. Młociarz Szymon Groenwald mistrzem Polski U18 został rzucając 71.30.

Po świetnym starcie w sprincie na 100 metrów w eliminacjach biegu na dystansie dwukrotnie dłuższym dobrze spisał się Marek Zakrzewski. Przy zbyt sprzyjającym wietrze uzyskał 21.02 (+2,5 m/s). Warto przypomnieć, że rekord Polski U18 wynosi 21.06.

Pełne wyniki: Bielsko-Biała

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk