1 / 0

Skoczek wzwyż Sebastian Antosiak ze złotym medalem EYOF-u

W trzecim dniu zmagań młodych lekkoatletów Sebastian Antosiak (MKLA Łęczyca) zdobył złoty medal w skoku wzwyż.

Podopieczny Mirosława Andrysiaka medalu był pewny już po zaliczeniu 1.98. Później 16-letni Polak pokonał 2.06, a po strąceniu 2.08 – gdy był już złotym medalistą – dwukrotnie bez powodzenia atakował 2.10.

W poprzednich dniach rywalizacji w Bańskiej Bystrzycy najwyższe miejsce z Polaków wywalczył w konkursie kulomiotów Kacper Kuczaj pchając 15.62 i plasując się na czwartej pozycji. Zawodnikowi Górnika Wałbrzycha do miejsca na podium zabrakło 31 centymetrów. Wygrał reprezentant Hiszpanii Arnau Llorens Capdevila – 16.67. Na dystansie 100 metrów polski faworyt, Tomasz Bajraszewski z włocławskiej Vectry, finiszował piąty. Nasz reprezentant uzyskał czas 10.81, zwyciężył Węgier Zalan Deak – 10.59. Piąte miejsce zajął także młociarz Wiktor Kruszwic (63.24). W chodzie na 5000 metrów dziewiąta była Paulina Tomaszewska (24:40.03).

Zmagania lekkoatletów podczas EYOF-u w Bańskiej Bystrzycy potrwają do 30 lipca.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk