1 / 0

Trzy kolejne medale młodych lekkoatletów podczas EYOF-u

Trzy medale – srebrny i dwa brązowe – zdobyli młodzi polscy lekkoatleci w czwartym dniu rozgrywanego w Bańskiej Bystrzycy olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy (EYOF).

Srebro do polskiej kolekcji dołożyła sprinterka MKL-u Toruń Maria Jarosińska. 16-letnia Polka finiszowała druga z czasem 24.30, ulegając jedynie Larze Jurčić (24.05). Brąz w biegu na 800 metrów zdobyła natomiast Oliwia Bełczew z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Nasza zawodniczka uzyskała czas 2:12.51 (wygrała Maša Rajić – 2:11.95). Trzeci czwartkowy medal zdobyła Amelia Zochniak. Najmłodsza w finałowej stawce biegu na 400 metrów przez płotki zawodniczka Czempiona Bełchatów zdobyła brąz z czasem 59.91, jednym z najlepszych w historii europejskiej lekkoatletyki wśród 15-latek. Złoto wywalczyła Olha Mashanienkova (59.49).

Na czwartych miejscach zmagania w Bańskiej Bystrzycy zakończyli Lena Pajęcka w biegu na 2000 metrów z przeszkodami (7:00.99), sprinterka Julia Przewieźlik na dystansie 400 metrów (55.74) oraz tyczkarka Lilly Nichols (3.70). W biegu na 110 metrów przez płotki szósty w finale był Jakub Zachara (14.16). Ósme miejsce w konkursie rzutu młotem zajęła Aneta Orzechowska – 55.61.

Maciej Jałoszyński / foto: Janusz Rozum