Menu
1 / 0
Aktualności /

Sezon 2023 bez World Athletics Relays

Sezon 2023 bez World Athletics Relays

Planowane na maj 2023 zawody World Athletics Relays w Kantonie (Chińska Republika Ludowa) zostały przeniesione na sezon 2025.

Decyzja podjęta wspólnie przez World Athletics oraz komitet organizacyjny jest tłumaczona obecną sytuacją pandemiczną w Państwie Środka. Zgodnie z nią zawody w Kantonie mają odbyć się wiosną 2025 roku. Wstępny plan zakłada rozegranie ich w kwietniu lub maju.

Przyszłoroczne zawody miały być kwalifikacją do mistrzostw świata w Budapeszcie. W związku z odwołaniem rywalizacji w Chinach World Athletics postawiło, że bezpośredni awans na światowy czempionat uzyska po osiem najlepszych sztafet z tegorocznych mistrzostw w Eugene. Oznacza to, że Polska bezpośrednią kwalifikację uzyskała jedynie w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów.

Poprzednia edycja World Athletics Relays – zakończona sukcesem sportowym i organizacyjnym Polski – odbyła się w maju 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wobec przeniesienia przyszłorocznych zawodów sztafet najbliższa ich edycja odbędzie się w roku 2024. Gospodarza mamy poznać pod koniec listopada, po spotkaniu Rady World Athletics w Rzymie. Jednym z kandydatów jest Nassau, które gościło już nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet w 2014, 2015 oraz 2017 roku. 

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej