Menu
1 / 0
Aktualności /

Karlsruhe: świetny początek sezonu Swobody i Szymańskiego

Karlsruhe: świetny początek sezonu Swobody i Szymańskiego

W inauguracyjnym mityngu tegorocznego sezonu World Athletics Indoor Tour Gold, w Karlsruhe, bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski – sprinterka Ewa Swoboda oraz płotkarz Jakub Szymański.

Swoboda dobrą dyspozycję zaprezentowała już w eliminacjach. Pewnie wygrała swoją serię wyrównując czasem 7.09 najlepszy w tym roku wynik w Europie. W stojącym na wyrównanym poziomie biegu finałowym nasza reprezentantka powtórzyła rezultat z pierwszej rundy, ale musiała uznać wyższość Brytyjki Diany Asher-Smith, która pobiegła 7.04 (rekord Wielkiej Brytanii).

Równie dobrze spisał się w Karlsruhe Jakub Szymański. Najpierw w dobrym stylu wygrał bieg eliminacyjny z rekordem życiowym 7.57 i umocnił się na czwartym miejscu w polskich tabelach all-time. W finale zajął trzecie miejsce osiągając czas 7.60. Przed Polakiem finiszowali Enrique Llopis oraz Asier Martínez – obaj uzyskali 7.57.

Tak Swoboda jak i Szymański mają już zapewnioną kwalifikację do halowych mistrzostw Europy, które od 2 do 5 marca będą odbywać się w Stambule.

Pełne wyniki: Karlsruhe

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej