1 / 0

Zmienne szczęście Polaków w Sabadell

Ze zmiennym szczęściem startowali Polacy w halowym mityngu cyklu World Athletics Indoor Tour Challenger, który w sobotę odbył się w Sabadell, na przedmieściach Barcelony.

W biegu na 60 metrów przez płotki Krzysztof Kiljan (AZS-AWF Warszawa) w eliminacjach uzyskał 7.82, a kilka chwil później pobiegł w finale 7.78. Na mecie tego biegu był trzeci, a wygrał Roger Iribarne – 7.59.

Drugie miejsce w rywalizacji kulomiotów zajął Michał Haratyk. Polak miał sześć mierzonych prób, a w najlepszej z nich machnął kulę na 19.24. Wygrał z rekordem życiowym 21.00 Ukrainiec Roman Kokoszko.

Trzecie miejsce wśród skoczkiń w dal zajęła Magdalena Bokun (de domo Żebrowska). Polka w pięciu próbach lądowała za linią wyznaczającą 6 metrów, a w pierwszej serii uzyskała dodatkowo 5.99. Ostatecznie została sklasyfikowana z rezultatem z piątej kolejki – 6.23. Pierwsze miejsce zajęła Larissa Iapichino (6.72).

W biegu na 800 metrów piąty, z czasem 1:48.00, finiszował Patryk Sieradzki. Wygrał Mariano García – 1:47.15.

Piotr Lisek konkurs tyczkarzy zakończył nieudanymi próbami na 5.45 i został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Pełne wyniki: Sabadell

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Łukasz Szeląg