1 / 0

Kolejne dwa rekordy Polski Zofii Więciorkowskiej

W Nowym Jorku w hali „New Balance Armory Track” odbył się mityng, w którym Zofia Więciorkowska (AZS UWM Olsztyn) ustanowiła dwa rekordy Polski weteranów (w kategorii +45) na dystansach 800m i 3000m.

W biegu na dystansie 3000m, biegnąc w silnej stawce 15 zawodniczek zajęła 3 miejsce w czasie 10:25.4.

Po godzinie wystartowała na swym koronnym dystansie 800m i tu zajęła również 3 miejsce uzyskując wynik 2:19.2.

Zofia Więciorkowska jest aktualną mistrzynią Europy i wicemistrzynia świata weteranów na 800m, 1500m i 2000m z przeszkodami.

3 dni przed zawodami Zofia Więciorkowska ukończyła 45 lat, a zatem te dwa rekordy Polski były miłym prezentem urodzinowym. Jest ona aktualną posiadaczką 12 rekordów kraju w kategorii weteranów. W 1987 r. reprezentowała barwy Polski w Pucharze Europy na dystansie 800m.