1 / 0

Sętowska-Dryk trzecia w Düsseldorfie

Ewelina Sętowska-Dryk (AZS-AWF Warszawa) zajęła 3 lokatę w biegu na 800m podczas 3. PSD Bank Meeting w Düsseldorfie. Renata Pliś (Maraton Świnoujście) poprawiła rekord życiowy na 3000m. Aurelia Trywańska i Iwona Brzezińska startowały w finałach.

Ewelina Sętowska-Dryk (AZS-AWF Warszawa) zajęła trzecią lokatę w biegu na 800m podczas 3. PSD Bank Meeting w Düsseldorfie. Renata Pliś (Maraton Świnoujście) poprawiła rekord życiowy na 3000m. Aurelia Trywańska i Iwona Brzezińska startowały w finałach swoich konkurencji.

W biegu na 800m zwyciężyła halowa wicemistrzyni Europy, Ukrainka Tetiana Pietluk (2:01.63) wyprzedzając mistrzynię Europy, Rosjankę Olgę Kotliarową (2:02.03). Bardzo dobrze finiszująca Ewelina Sętowska-Dryk wyprzedziła na ostatniej prostej mistrzynię Ameryki Południowej, Marian Burnett z Gujany osiagając, w swym pierwszym starcie w hali, czas 2:03.39.

Czwarta na mecie Renata Pliś (Maraton Świnoujście) poprawiła rekord życiowy w biegu na 3000m uzyskując 9:05.11. Wygrała czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata, Kenijka Sylvia Kibet (8:52.53), przed Sonją Roman ze Słowenii (8:54.24, najlepszy wynik w Europie’08). Rezultat 23-letniej Renaty jest czwartym w historii polskiej LA w hali.

Iwona Brzezińska (Warszawianka) dotarła do finału biegu na 60m, zajmując w nim 7 miejsce z czasem 7.40 (el. – 7.39). Dorota Jędrusińska (AZS Poznań) uzyskała w biegu eliminacyjnym 7.44, a Daria Korczyńska (Śląsk Wrocław), w swym pierwszym tegorocznym starcie – 7.48. Zwyciężczynią finału została dwukrotna halowa wicemistrzyni świata, Amerykanka Angela Williams – 7.17.

Rozpoczynająca sezon Aurelia Trywiańska (AZS-AWF Warszawa) w eliminacjach przebiegła 60m pł w czasie 8.18, poprawiając się w finale o 5 setnych (7 miejsce). Wygrała Amerykanka Lolo Jones, z drugim wynikiem na świecie – 7.87.

Najlepszy wynik zawodów osiągnął Kubańczyk Dayron Robles, który przebiegł 60m pł w czasie 7.33, o 3 setne sekundy wolniej od rekordu świata Colina Jacksona.  Po biegu Robles stwierdził, że popełnił błędy przy pokonywaniu trzech pierwszych płotków. Jego reakcja startowa (0.165) była najwolniejsza wśród finalistów.

Rosjanin Jurij Borzakowski, mistrz olimpijski z Aten, łatwo wygrał bieg na 800m (1:46.58), ale nie planuje startu na Halowych Mistrzostwach Świata w Walencji (7-9 marca).