1 / 0

ME U23 w Espoo: czwarte miejsce Julii Słockiej w siedmioboju

Julia Słocka (AZS-AWF Warszawa) zajęła czwarte miejsce, a Edyta Bielska (SKLA Sopot) była szósta w rywalizacji siedmioboistek podczas rozgrywanych w Espoo mistrzostw Europy do lat 23.

Polki drugi dzień wielobojowej rywalizacji rozpoczęły od zaliczenia 5.77 (Bielska) i 5.75 (Słocka) w skoku w dal. W rzucie oszczepem nasze zawodniczki uzyskały 45.73 (Słocka) oraz 42.52 (Bielska). By myśleć o medalu Słocka musiała przebiec 800 metrów w czasie w granicach 2:11.00. To się nie udało – finiszowała z wynikiem 2:19.22 i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Podopieczna Marka Rzepki zgromadziła 5890 punktów i o jeden poprawiła rekord życiowy. Na szóstym miejscu zmagania ukończyła Edyta Bielska – Polak uzyskała 2:09.64 na 800 metrów i w sumie zgromadziła 5737 punktów. Mistrzynią Europy do lat 23 została Finka Saga Vanninen – 6317 pkt.

W finale rzutu młotem dziesiąta była Aleksandra Nowaczewska. Polka w najdalszej próbie rzuciła 63.79. Złoto – podobnie jak w siedmioboju – padło łupem reprezentantki gospodarzy. Zwyciężyła Silja Kosonen, która wynikiem 73.71 poprawiła rekord mistrzostw Europy.

Do sobotnich finałów rywalizacji płotkarskiej awansowali Weronika Nagięć (13.71) oraz Jakub Szymański (13.63). Najszybszy w serii z Polakiem był Francuz Sasha Zhoya, który czasem 13.22 poprawił rekord imprezy.

W finale rzutu oszczepem zameldowały się Małgorzata Maślak (56.02) oraz Gabriela Andrukonis (53.44). Dyskobolka Weronika Muszyńska po próbie na 52.57 wywalczyła kwalifikację do finału. Pokonując poprzeczkę zawieszoną na 1.81 Wiktoria Miąso zapewniła sobie prawo startu w finałowym konkursie skoku wzwyż.

Pełne wyniki: Espoo

Maciej Jałoszyński / foto: Marcin Góra