Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje trener Kazimierz Koszewski

Nie żyje trener Kazimierz Koszewski

Polski Związek Lekkiej Atletyki z ogromnym smutkiem informuje, że w wieku 86 lat zmarł zasłużony trener Kazimierz Koszewski.

Urodzony w 1937 w Pokrzydowie – niewielkiej wiosce na Pojezierzu Brodnickim – Kazimierz Koszewski był jednym z legendarnych bydgoskich trenerów lekkoatletyki. Przez lata pracował w klubie Budowlanym Klubie Sportowym, był także nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Mechanicznych. To właśnie on dostrzegł talent Sebastiana Chmary i skierował go na drogę kariery lekkoatletycznej w dziesięcioboju. Kazimierz Koszewski był też pierwszym szkoleniowcem olimpijczyka z Monachium w dziesięcioboju Tadeusza Janczenki oraz rekordzisty świata w halowym trójskoku Michała Joachimowskiego. Wśród jego podopiecznych można wymienić też Mirosława Chmarę czy Małgorzatę Reszkę. Kazimierz Koszewski przez ponad 50 lat pracy na rzecz lekkoatletyki wychował przeszło 200 medalistów mistrzostw Polski.

Kazimierz Koszewski był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. W 1969 roku otrzymał złotą honorową odznakę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pogrzeb Kazimierza Koszewskiego w kościele na Bielawkach w piątek 22 września o godz. 11:00.

Cześć Jego Pamięci! 

Powrót do listy

Więcej