Menu
1 / 0
Aktualności /

Kto zdobędzie Złote Kolce 2023? Dowiemy się już 7 października!

Kto zdobędzie Złote Kolce 2023? Dowiemy się już 7 października!

Kto zdobędzie Złote Kolce – przyznawaną od 1970 roku najbardziej prestiżową nagrodę w polskiej lekkoatletyce – dowiemy się już 7 października podczas uroczystej gali która, podobnie jak przed rokiem, zostanie zorganizowana na Stadionie Śląskim.

Dobiegł końca kolejny sezon lekkoatletyczny. Ostatnie miesiące były bogate w wydarzenia – polscy lekkoatleci zdobywali medale halowych mistrzostw Europy, mistrzostw świata, a na Stadionie Śląskim zostali drużynowymi wicemistrzami Europy. Polski etap Diamentowej Ligi – Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej – okazał się najlepszym mityngiem zorganizowanym na świecie w roku 2023 zaraz po finale Diamentowej Ligi w Eugene. Po tak intensywnym sezonie czas na podsumowanie. Tradycyjnie odbędzie się ono podczas Gali Orlen Złote Kolce Śląskie 2023. 7 października na Stadionie Śląskim – Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – wręczone zostaną liczne wyróżnienia, a najważniejszym będą, przyznawane od przeszło pół wieku, Złote Kolce.

Walka o Złote Kolce, czyli najbardziej prestiżową nagrodę w polskiej lekkoatletyce zawsze była pasjonująca. Smaku dodaje jej fakt, że na ostateczny wynik zawodnika składa się wiele elementów. To nie tylko zdobyte medale, ale też miejsca w tabelach czy lokaty w prestiżowych cyklach World Athletics – zauważa wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski, który po prestiżową nagrodę sięgał jako zawodnik dwukrotnie – w 2008 i 2012 roku, gdy zdobywał mistrzostwo olimpijskie.

Podczas uroczystej Gali Orlen Złote Kolce Śląskie 2023, której sponsorami są Grupa Orlen oraz województwo śląskie, zostaną także wręczone nagrody w takich kategoriach jak Trener Roku 2023, Odkrycie Roku 2023 czy Impreza Roku 2023. Specjalne podziękowania zostaną złożone na ręce partnerów i sponsorów.

Złote Kolce, nagroda której inicjatorem był nieżyjący już redaktor Andrzej Gowarzewski, wręczana jest od 1970 roku. Jej pierwszymi laureatami byli Teresa Sukniewicz i Henryk Szordykowski.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej