Menu
1 / 2
Aktualności /

Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 już w sobotę. Chmara: to będzie wyjątkowe podsumowanie sezonu

Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 już w sobotę. Chmara: to będzie wyjątkowe podsumowanie sezonu
Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 już w sobotę. Chmara: to będzie wyjątkowe podsumowanie sezonu Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 już w sobotę. Chmara: to będzie wyjątkowe podsumowanie sezonu

Już tylko kilka dni dzieli nas od Gali Orlen Złote Kolce Śląskie 2023, podczas której poznamy laureatów najbardziej prestiżowych nagród w polskiej lekkoatletyce, czyli przyznawanych od ponad półwiecza Złotych Kolców. – 7 października podczas gali w wyjątkowy sposób podsumujemy mijający sezon lekkoatletyczny – mówi koordynujący przygotowania do wydarzenia wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

Przyznawane od 1970 roku Złote Kolce – nagroda, której pomysłodawcą był nieżyjący już redaktor Andrzej Gowarzewski z cenionego śląskiego dziennika „Sport” – ponownie zostaną wręczone podczas uroczystej gali organizowanej na Stadionie Śląskim. To właśnie ten obiekt jest od kilku lat najważniejsza polską areną lekkoatletyczną. W minionym sezonie ponownie gościł wielkie wydarzenia z drużynowymi mistrzostwami Europy i memoriałami Janusza Kusocińskiego oraz zaliczanym do Diamentowej Ligi memoriałem Kamili Skolimowskiej na czele.

Województwo śląskie stało się w ostatnich latach domem dla polskich lekkoatletów. Organizujemy wielkie wydarzenia sportowe, a teraz przyszedł czas na podsumowania ostatnich miesięcy. Ponownie zatem możemy zaprosić lekkoatletyczną rodzinę na Stadion Śląski i uhonorować ich za wspaniałą postawę na stadionach i w halach podczas sezonu 2023. Gala Złote Kolce Śląskie 2023 będzie z pewnością niezapomnianym świętem lekkoatletyki – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski, gospodarz tegorocznej gali, której partnerem głównym jest województwo śląskie.

W sumie podczas gali zaplanowanej na 7 października nagrody zostaną wręczone w 14. kategoriach.

Nagrodzimy nie tylko najlepszych lekkoatletów w ramach rankingu Złotych Kolców. Podczas gali uhonorujemy też zawodnika, który otrzyma miano odkrycia roku. Będą podziękowania dla naszych partnerów oraz sponsorów i gratulacje dla rekordzistów Polski. Specjalną nagrodę szykujemy dla paralekkoatlety roku i najlepszej imprezy lekkoatletycznej. Można zatem powiedzieć, że przez niespełna dwie godziny odbędziemy swoistą podróż przez wspomnienia sezonu 2023 – konkluduje koordynator Gali Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 Sebastian Chmara, na co dzień wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Generalnym sponsorem PZLA jest Grupa Orlen, która jest również sponsorem tytularnym gali

Gala Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 odbędzie się 7 października. Bezpośrednią relację z wydarzenia na Stadionie Śląskim będzie można zobaczyć w TVP Sport. Początek relacji o 17:30.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej