Menu
1 / 0
Aktualności /

Marek Zakrzewski halowym rekordzistą Europy U20 w biegu na 200 metrów!

Marek Zakrzewski halowym rekordzistą Europy U20 w biegu na 200 metrów!

Podczas niedzielnego mityngu Post Meeting CMCM w Luksemburgu Marek Zakrzewski (AML Słupsk) ustanowił czasem 20.80 halowy rekord Europy U20 w biegu na 200 metrów. Liderem europejskich tabel na tym dystansie został dziś w Beneluksie Albert Komański.

Zakrzewski pokonał okrążenie hali w Luksemburgu w czasie 20.80 poprawiając oficjalny halowy rekord Europy juniorów Szweda Erlandssona o 0.19 sekundy. Niedzielny wynik podopiecznego Tomasza Czubaka jest najlepszym uzyskanym przez juniora na świecie w trwającym sezonie halowym. Zakrzewski w Luksemburgu wyśrubował także własny rekord Polski. Dotychczas wynosił on 21.07 i został ustanowiony niemal dokładnie rok temu – 22 stycznia w Toruniu. W przeszłości oficjalnym rekordzistą Europy na 200 metrów pod dachem był Dominik Smosarski (21.11 w 2017 roku).

Świetnie w Luksemburgu pobiegł również Albert Komański. Sprinter rzeszowskiej Resovii wygrał swoją serię biegu na 200 metrów z czasem 20.77. To najlepszy w tym roku wynik w Europie na tym dystansie. Komański po udanym występie w niedzielnym mityngu umocnił się w rankingu olimpijskim World Athletics.

Trzecie miejsce w finałowym biegu na 60 metrów padło łupem Krystsiny Tsimanouskiej. Reprezentantka Polski uzyskując czas 7.21 wyrównała rekord życiowy i przesunęła się na siódme miejsce w krajowych tabelach historycznych sprintu. Zwycięstwo odniosła rewelacyjnie spisująca się zawodniczka gospodarzy Patrizia van der Weken, która czasem 7.09 poprawiła rekord Luksemburga oraz została liderką światowych tabel.

Krzysztof Kiljan był drugi w finałowym biegu na 60 metrów przez płotki. Zawodnik z Warszawy uzyskał czas 7.66 i przegrał jedynie z Belgiem Elie Bacarim, który triumfował z wynikiem 7.62.

W rywalizacji na dystansie 1500 metrów czwarte miejsce zajęli Weronika Lizakowska (4:09.24) oraz Maciej Wyderka (3:41.03). 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej