1 / 0

Zakrzewski wyrównuje halowy rekord Polski U20 na 60 metrów

Ponownie wysoką formę zaprezentował junior Marek Zakrzewski. Podczas halowego mityngu w Sztokholmie (World Athletics Indoor Tour Bronze) sprinter AML-u Słupsk zajął trzecie miejsce w biegu na 60 metrów osiągając czas 6.68, równy blisko 25-letniemu halowemu rekordowi Polski U20 Łukasza Chyły.

Po ustanowieniu przed dwoma tygodniami halowego rekordu Europy U20 w biegu na 200 metrów kolejny udany start zanotował podopieczny Tomasza Czubka. Zakrzewski najpierw pewnie awansował do finału, a w nim zajął trzecie miejsce. Na mecie zmierzono mu czas 6.68. To wyrównany halowy rekord Polski U20 – 28 stycznia 2000 roku taki sam rezultat osiągnął w hali COS-OPO Spała Łukasz Chyła. Sprint na 60 metrów wygrał w Sztokholmie Simon Hansen – 6.64.

Trzecie miejsce w konkursie skoku w dal zajęła Nikola Horowska. Polka w stolicy Szwecji skakała niezwykle równo – trzykrotnie uzyskała 6.23, a w piątej serii pofrunęła na 6.33. Wygrała, z wynikiem 6.60, Milica Gardaševic.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjna): Tomasz Kasjaniuk