1 / 0

Metz: rekord życiowy Kacpra Lewalskiego

W sobotę w Metz odbył się mityng zaliczany do cyklu World Athletics Indoor Tour Silver. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kacper Lewalski, który poprawił rekord życiowy w biegu na 600 metrów.

Polak na mecie zameldował się na piątym miejscu. Uzyskał czas 1:17.82 i o 0.02 sekundy poprawił rekord życiowy. W biegu wygrał, z rekordem Francji, Benjamin Robert (1:15.50). Na dystansie 800 metrów ósma była Angelika Sarna. Polska zawodniczka finiszowała z czasem 2:04.28. W prowadzonym w szybkim tempie biegu triumfowała Halimah Nakaayi, która z rezultatem 1:59.15 objęła przewodnictwo w światowych tabelach. W finale B rywalizacji na 60 metrów przez płotki czwarte miejsce zajęła Karolina Kołeczek – Polka pokonała dystans w 8.39.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk