Menu
1 / 0
Aktualności /

7.47 Jakuba Szymańskiego w Düsseldorfie! Halowy rekord Polski na 60 metrów przez płotki

7.47 Jakuba Szymańskiego w Düsseldorfie! Halowy rekord Polski na 60 metrów przez płotki

Świetny start Jakuba Szymańskiego na mityngu ISTAF Indoor w Düsseldorfie – zwyciężył w biegu na 60 metrów poprawiając czasem 7.47 halowy rekord Polski* i przesuwając się na czoło światowych tabel tej konkurencji.

Szymański, który przed sezonem zmienił szkoleniowca, już przed tygodniem w Łodzi sygnalizował wysoką formę. Podczas ORLEN Cup pobiegł 7.52 i 7.53. Dziś w Düsseldorfie spisał się jeszcze lepiej. Miał dobrą reakcję startową i pewnie pomknął ku mecie. Wygrał osiągając czas 7.47. To halowy rekord Polski, lepszy o 0.01 sekundy od czasu Damiana Czykiera oraz najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. Dodatkowo Szymański wymazał z tabel 25-letni halowy rekord Polski U23 Tomasza Ścigaczewskiego (7.51 z 1999). W niedzielnym mityngu zaliczanym do cyklu World Athletics Indoor Tour Silver drugie miejsce z czasem 7.66 wywalczył z kolei Krzysztof Kiljan.

W skoku o tyczce cenną wygraną odniósł Piotr Lisek. Polak w pierwszej próbie zaliczył 5.40, w drugiej 5.65 oraz ponownie w pierwszej 5.75. Później, podobnie jak Amerykanin Kendricks, miał trzy nieudane skoki na 5.82, a zwycięstwo zapewnił sobie tym, że jego rywal wysokość 5.65 pokonał dopiero w ostatnim podejściu.

* wynik będzie podlegać procesowi ratyfikacji

Pełne wyniki: Düsseldorf

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej