Menu
1 / 0
Aktualności /

Trzecie miejsce Roberta Sobery w Berlinie

Trzecie miejsce Roberta Sobery w Berlinie

Trzecią lokatę w prestiżowym mityngu ISTAF Indoor w Berlinie (World Athletics Indoor Tour Silver) zajął w piątkowy wieczór tyczkarz Robert Sobera.

Sobera, który w piątek otrzymał nominację do kadry na globalny czempionat w Glasgow, rozpoczął zmagania w Mercedes Benz Arenie od zaliczenia w pierwszym podejściu wysokości 5.45. Po opuszczeniu 5.56 dwukrotnie musiał mierzyć się z poprzeczką zawieszoną na 5.66. Przy okazji pierwszej próby na tej wysokości poprzeczka została na stojakach, ale sędziowie dopatrzyli się, że Polak przytrzymał ją ręką. Drugi skok był już bardzo udany i ostatecznie zapewnił podopiecznemu Dariusza Łosia trzecie miejsce. Zmagania wygrał Filipińczyk Ernest John Obiena.

Konkurs skoku w dal Nikola Horowska zaczęła od dobrej próby na 6.53. Później zawodniczka Tomasza Saski nie poprawiła już swojego wyniku i zmagania zakończyła na szóstym miejscu. Wygrała faworytka gospodarzy, mistrzyni olimpisjka z Tokio Malaika Mihambo. Niemka zwycięstwo niejako przypieczętowała skacząc w szóstej serii 6.95.

Pełne wyniki: Berlin

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej