Menu
1 / 0
Aktualności /

Madryt: podwójny triumf Piotra Liska w World Indoor Tour Gold

Madryt: podwójny triumf Piotra Liska w World Indoor Tour Gold

Podwójny sukces Piotra Liska w Madrycie – polski tyczkarz zwyciężył w finałowych zawodach World Athletics Indoor Tour Gold oraz triumfował w całym tegorocznym cyklu. Trzecie miejsce w biegu przez płotki zajęła dziś Pia Skrzyszowska.

Polski tyczkarz zwycięski dla siebie konkurs rozpoczął od pokonania w pierwszej próbie 5.50. Następnie bez problemu uporał się z poprzeczką zawieszoną na 5.70 i pewny – w obliczu niepowodzenia Portugalczyka Buaro na 5.75 – triumfu bezskutecznie atakował 5.80. Lisek oprócz zwycięstwa w mityngu w Madrycie do swoich listy swoich sukcesów zapisał także wygraną w całym tegorocznym cyklu World Indoor Tour Gold. 

Dwukrotnie czas 7.83 uzyskała w stolicy Hiszpanii płotkarka Pia Skrzyszowska. Polka najpierw była druga w serii eliminacyjnej przegrywając jedynie z Nadine Visser. W finale nasza zawodniczka wywalczyła trzecie miejsce. Szybsza od Skrzyszowskiej ponownie była Holenderka, która czasem 7.78 umocniła się na prowadzeniu europejskich tabel. Zwyciężyła natomiast Bahamka Devynne Charlton. Rekordzistka świata kolejny raz zaimponowała formą – w Madrycie triumfowała z rewelacyjnym czasem 7.68.

Pełne wyniki: Madryt

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej