Menu
1 / 2
Aktualności /

Reprezentacja Polski na puchar Europy w rzutach. Maria Andrejczyk: ten start pokaże na jakim etapie przygotowań jestem

Reprezentacja Polski na puchar Europy w rzutach. Maria Andrejczyk: ten start pokaże na jakim etapie przygotowań jestem
Reprezentacja Polski na puchar Europy w rzutach. Maria Andrejczyk: ten start pokaże na jakim etapie przygotowań jestem Reprezentacja Polski na puchar Europy w rzutach. Maria Andrejczyk: ten start pokaże na jakim etapie przygotowań jestem

Dwadzieścioro zawodników desygnował do startu w pucharze Europy w rzutach Polski Związek Lekkiej Atletyki. Impreza odbędzie się 9 i 10 marca w Portugalii. – Występ podczas pucharu pokaże jak idą przygotowania do sezonu – mówi przed startem w Leirii wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk.

Marzec to czas gdy wielu miotaczy przebywa na zgrupowaniach zagranicznych, aby w przystępnych warunkach pogodowych szlifować formę do sezonu letniego. Start w pucharze jest dla nich szansą na sprawdzenie na jakim etapie przygotowań aktualnie są. Właśnie z takim zamiarem do występu w Leirii podchodzi wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk. Rekordzistka Polski jest największą gwiazdą w składzie naszej reprezentacji na zbliżający się puchar Europy w rzutach.

Do startu w Leirii podchodzę jak do mocniejszego rzucania na treningu. Za mną dobrze przepracowane tygodnie, chociaż niestety z tygodniową przymusową przerwą na anginę. Występ podczas pucharu będzie przede wszystkim informacją jak idą przygotowania i pokaże nam nad czym będziemy musieli popracować w marcu i kwietniu. Sam wynik będzie stanowić drugorzędną kwestię. Czy rzucę 50 czy 60 metrów to absolutnie nie będzie istotne. Marzec nie jest momentem na wysoką formę – mówi na nieco ponad tydzień przed zawodami Maria Andrejczyk.  

W składzie polskiej ekipy, która wybierze się do Leirii są też m.in. medalistka mistrzostw Europy w rzucie młotem Ewa Różańska, doświadczony dyskobol Robert Urbanek, rekordzista Polski w rzucie oszczepem Marcin Krukowski czy wschodząca gwiazda pchnięcia kulą Zuzanna Maślana. Generalnym sponsorem reprezentacji jest Grupa ORLEN.

23. Puchar Europy w Rzutach odbędzie się w Leirii w dniach 9-10 marca. Pełny skład reprezentacji Polski prezentujemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej