Menu
1 / 2
Aktualności /

HMŚ Glasgow24: rekord życiowy Anny Wielgosz w eliminacjach biegu na 800 metrów

HMŚ Glasgow24: rekord życiowy Anny Wielgosz w eliminacjach biegu na 800 metrów
HMŚ Glasgow24: rekord życiowy Anny Wielgosz w eliminacjach biegu na 800 metrów HMŚ Glasgow24: rekord życiowy Anny Wielgosz w eliminacjach biegu na 800 metrów

Rekord życiowy Anny Wielgosz był najbardziej pozytywnym wydarzeniem pierwszej sesji lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. – Starałam się ten bieg wykorzystać najlepiej, ale byłam gotowa na więcej – mówiła po zejściu z bieżni reprezentantka Polski.

Anna Wielgosz zajęła w czwartej serii eliminacyjnej rywalizacji na dystansie 800 metrów trzecie miejsce. Czasem 2:01.58 poprawiła tegoroczny rekord życiowy, ale to było za mało aby cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Polka uzyskała dziewiąty czas eliminacji – najlepszy w historii nie dający awansu do półfinału – ale ostatecznie została sklasyfikowana na trzynastym miejscu.

Byłam gotowa tutaj na więcej. Czułam to podczas biegu. Nie wychodziłam zbyt wcześnie, bo przeczuwałem że wystarczy mi sił na mocny finisz. Dziewczyny miały jednak więcej mocy. Moja trzecia pozycja też do końca nie była taka komfortowa bo tam się zawsze dużo dzieje – analizowała Wielgosz.

Polska biegaczka przyznała, że po biegu czuje duży niedosyt chociaż cały sezon halowy ocenia pozytywnie.

Z jednej strony jest niedosyt, ale z drugiej to mój pierwszy w karierze sezon halowym w którym utrzymałam równy poziom od początku do końca – zaznaczyła reprezentantka Polski.

Przed Wielgosz teraz przygotowania do startów letnich.

Dzięki temu, że zdrowie dopisuje będę z wysokiego pułapu wchodziła w przygotowania do sezonu letniego. Nie ukrywam, że już tutaj stać mnie było na wypełnienie minimum olimpijskiego, ale do tego był potrzebny równy bieg. Sezon halowy był szybki, czas patrzeć na lato – skonkludowała.

Druga z naszych reprezentantek w biegu na 800 metrów Angelika Sarna biegła w szybkiej pierwszej serii. Tempo nadały w niej Etiopka, Jamajka i Kenijka. Nasza reprezentantka finiszowała za nimi uzyskując czas 2:03.36.

Na hali biega się trudno. Proste są krótkie i mamy mało czasu na podjęcie decyzji. Ciągle się uczę takiego biegania. Tak naprawdę to dopiero mój drugi sezon seniorowskiego biegania pod dachem. Natomiast cały sezon zimowy ogólnie uważam za udany. Zaraz ruszają przygotowania pod sezon letni i imprezę docelową, czyli igrzyska – zapowiedziała Angelika Sarna.

Także na pierwszej rundzie przygodę z halowymi mistrzostwami świata w Glasgow zakończył średniodystansowiec Mateusz Borkowski. Polak uzyskał czas 1:48.07.

Jest mi smutno. Liczyłem na walkę o półfinał i finał. Myślę, że to kwestia dnia. Już rano czułem się słaby. Jednak nie ma na co zwalać. Biegło mi się ciężko. Nie wiem co się stało. Szkoda, że nie ma półfinału – mówił Borkowski. 

Kolejne starty Polaków w Glasgow wieczorem. W pierwszej rundzie rywalizacji na 1500 metrów wystartują Martyna Galant oraz Weronika Lizakowska.

Glasgow, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej