1 / 2

100. PZLA MP: Zabawska ze złotem w dysku, 12.85 Skrzyszowskiej w eliminacjach

100. PZLA MP: Zabawska ze złotem w dysku, 12.85 Skrzyszowskiej w eliminacjach 100. PZLA MP: Zabawska ze złotem w dysku, 12.85 Skrzyszowskiej w eliminacjach

Jedyny finał porannej sesji drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski, rzut dyskiem kobiet, zakończył się zwycięstwem Darii Zabawskiej. W biegu eliminacyjnym na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska uzyskała czas 12.85.

W finałowym konkursie rzutu dyskiem Zabawska w najdalszej próbie osiągnęła wynik 60.12. Ten rezultat pozwala polskiej zawodniczce umocnić się w rankingu olimpijskim. Drugie miejsce w konkursie zajęła Weronika Muszyńska (54.09), a trzecia była Karolina Urban (53.25).

Świetnie w eliminacjach zaprezentowała się Pia Skrzyszowska. Pewnie wygrała swoją serię osiągając wartościowy czas 12.85. W pozostałych biegach triumfowały Alicja Sielska (13.35) i Karolina Gajewska (13.41). O ogromnym pechu może mówić Klaudia Wojtunik, która po błędzie na dystansie finiszowała siódma z czasem 14.31. Walcząca o kwalifikację olimpijską płotkarka nie pobiegnie w finale i będzie musiała czekać na rezultaty ze świata.W biegach eliminacyjnych panów na 110 metrów przez płotki wygrywali Damian Czykier (14.16) oraz Jakub Szymański (13.58).

Sprinterskie biegi eliminacyjne na 200 metrów u pań padły łupem Weroniki Bartnowskiego (23.70), Martyny Kotwiły (23.79) i Krystsiny Tsimanouskiej (23.44). W gronie panów wygrywali Łukasz Żok (21.38), Marek Zakrzewski (21.21) oraz Łukasz Żak (21.48).

Pełne wyniki: Bydgoszcz

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk