1 / 0

Hengelo: czwarte miejsca Skrzyszowskiej i Sarny

Dwa czwarte miejsca, ale z wartościowymi rezultatami, wywalczyły podczas niedzielnego mityngu Fanny Blankers-Koen Games w Hengelo (World Athletics Continental Tour Gold) Pia Skrzyszowska oraz Angelika Sarna.

W stojącym na znakomitym poziomie finale biegu na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska zajęła wysokie czwarte miejsce. Polka uzyskała na bieżni w Hengelo czas 12.57, co jest jej piątym najlepszym wynikiem w karierze. Bieg wygrała Portorykanka Camacho-Quinn – 12.39. Druga na mecie Nadine Visser wynikiem 12.46 poprawiła rekord Holandii, a trzecia Marione Fourie osiągnęła 12.49 i tym samym wymazała z tabel dotychczasowy rekord Republiki Południowej Afryki.

Wartościowy rekord życiowy – 1:59.63 – ustanowiła czwarta na mecie biegu na dystansie 800 metrów Angelika Sarna. Tym samym zawodniczka Louisa Heyera umocniła się na jedenstym miejscu polskich tabel historycznych. Bieg w Hengelo wygrała Brytyjka Keely Hodgkinson – 1:57.36.

Pelne wyniki: Hengelo

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk