Menu
1 / 0
Aktualności /

Diamentowa Liga w Paryżu: wygrana Pawła Fajdka

Diamentowa Liga w Paryżu: wygrana Pawła Fajdka

Paweł Fajdek zwyciężył w konkursie rzutu młotem podczas Diamentowej Ligi w Paryżu. W biegu na 400 metrów druga była Natalia Kaczmarek, a w sprincie na 100 metrów trzecia finiszowała Ewa Swoboda.

Paweł Fajdek dzięki tryumfowi w Paryżu przedłużył swą serię zwycięskich startów. W stolicy Francji posłał młot na 77.13 i ponownie w bezpośrednim pojedynku okazał się lepszy od Wojciecha Nowickiego – drugiego z wynikiem 75.17.

Niemal do ostatnich centymetrów rywalizacji na 400 metrów o drugą lokatę z Bahrajnką Naser, wracającą do szybkiego biegania, toczyła Natalia Kaczmarek. Polka wyszła z tej batalii zwycięsko uzyskując czas 49.82. Nasza zawodniczka pokonała rywalkę o tysięczne części sekudny. Najlepsza na paryskiej bieżni była Marileidy Paulino – 49.20.

Trzecie miejsce, z czasem 11.16, zajęła w stolicy Francji Ewa Swoboda. Bieg na 100 metrów zakończył się niespodziewanym zwycięstwem sprinterki z Luksemburga. Patrizia van der Weken triumfowała z wynikiem 11.16.

Na Stade Sébastien Charléty dobrze spsiała się Alicja Konieczek. W dobrze obsadzonym biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami finiszowała siódma. Uzyskała czas 9:17.20, słabszy zaledwie o 0.05 sekundy od rekordu Polski Wioletty Janowskiej z 2006 roku.

Po pokonaniu poprzeczki zawieszonej na 5.75 trzy strącenia na 5.85 zanotował Piotr Lisek. W pełnym gwiazd skoku o tyczce konkursie pozwoliło mu to zająć siódme miejsce. Zmagania wygrał Armand Duplantis – 6.00.

Dziesiąty w konkursie rzutu oszczepem był Marcin Krukowski, który w najdalszej próbie uzyskał 75.52.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi zaplanowano na 12 lipca – wtedy odbędą się zawody w Monako. 25 sierpnia polski przystanek cyklu, czyli Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pełne wyniki: Paryż

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej