Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U18 Bańska Bystrzyca 2024

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U18 Bańska Bystrzyca 2024

Niespełna siedemdziesiątka zawodników będzie reprezentować Polskę podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy U18, które od 18 do 21 lipca odbywać się będą w Bańskiej Bystrzycy.

Największymi polskimi nadziejami na sukces będą z pewnością biegaczka na 400 metrów Anastazja Kuś i oszczepnik Roch Krukowski. Zajmują oni pierwsze miejsca w europejskich tabelach. Kuś pokonała w tym roku dystans jednego okrążenia stadionu w 52.26 poprawiając rekord Polski U18 Kornelii Lesiewicz. Z kolei oszczepnik Warszawianki podczas weekendowych mistrzostw Polski uzyskał znakomite 80.60 i jest zdecydowanym faworytem do triumfu w Bańskiej Bystrzycy. 

Czołowe lokaty w europejskich tabelach zajmują także chociażby sprinterka Oliwia Kasprzak, czy płotkarka Zofia Rojek. Ona w Lublinie wyrównała drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki i jest czwarta na listach europejskich w tym sezonie – informuje szef szkolenia młodzieży w Polskim Związku Lekkiej Atletyki Marcin Góra. Generalnym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa ORLEN.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy dla zawodników do lat 18 zadebiutowały w kalendarzu w sezonie 2016. Dotychczas gospodarzami zawodów były Tbilisi (2016), Győr (2018) oraz Jerozolima (2022). W trzech rozegranych edycjach reprezentacja Polski zdobyła 17 medali, w tym cztery złote. Dwa lata temu w Izraelu Marek Zakrzewski wygrywając bieg na 100 metrów czasem 10.32 ustanowił rekord mistrzostw.

4. Mistrzostwa Europy U18 odbędą się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji od 18 do 21 lipca. Transmisje z wydarzenia będzie można oglądać w Telewizji Polskiej.

Skład reprezentacji Polski można znaleźć 

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej