1 / 2

78. PZLA MP U20: niespodziewany triumf Ingi Kanickiej w sprincie na 100 metrów

78. PZLA MP U20: niespodziewany triumf Ingi Kanickiej w sprincie na 100 metrów 78. PZLA MP U20: niespodziewany triumf Ingi Kanickiej w sprincie na 100 metrów

Niespodziewany triumf Ingi Kanickiej, która wygrywając bieg na 100 metrów wypełniła minimum na mistrzostwa świata juniorów był jednym z najciekawszych momentów pierwszego dnia rozgrywanych w Radomiu lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 20.

Bieg na 100 metrów kobiet

Wielką niespodziankę w finale biegu na 100 metrów sprawiła Inga Kanicka. W Radomiu świetnie wystartowała w finale wygrywając go z czasem 11.65. Tym samym oprócz złota mistrzostw kraju uzyskała czas równy wskaźnikowi PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata U20. Drugie miejsce zajęła Julia Adamczyk (11.72), a trzecie Jagoda Żukowska (11.78). Dopiero siódma na mecie zameldowała się liderka polskich tabel Oliwia Zimoląg.

Bieg na 100 metrów mężczyzn

Nie było niespodzianki w finale męskiego sprintu. Marek Zakrzewski w połowie dystansu mocno odskoczył od rywali i obronił tytuł mistrza kraju juniorów. W Radomiu wygrał z czasem 10.44. Drugie miejsce z czasem 10.64 zajął Sebastian Libura, a brąz zdobył Tomasz Bajraszewski – 10.77.

Bieg na 3000 metrów kobiet

W biegu finałowym początkowo ton rywalizacji nadawało osiem biegaczek. Na ostatnim okrążeniu w walce o medale pozostała trójka zawodniczek. Przed metą liderką była Amelia Pawelus, ale tuż za nią biegła Oliwia Piątkowska. Ostatecznie Pawelus wygrała z czasem 9:56.84, a Piątkowska finiszowała druga z 9:57.11. Brązowy medal zdobyła Marianna Hryciuk – 10:00.17.

Bieg na 3000 metrów mężczyzn

Pewne zwycięstwo odniósł Piotr Kilian, który złoty medal okrasił rekordem życiowym 8:32.67. Drugie miejsce zajął Maksymilian Zawiślak (8:34.51), a trzeci był Jakub Skrzypczak (8:34.68).

Skok wzwyż mężczyzn

Dość niespodziewanie mistrzem Polski juniorów został Kacper Włodarczyk. Walka o medale rozegrała się na poziomie 2.07. Zawodnik z Pułtuska złoto zapewnił sobie pokonując tą wysokości w trzeciej próbie. Mistrzostwo okrasił zatem rekordem życiowym. Drugie miejsce zajął Jakub Walecki (2.04), a brązowe medale podzielili między siebie Kewin Małek oraz Mateusz Rebejko.

Pchnięcie kulą kobiet

Pewna zwycięstwa Anna Kicińska triumf w Radomiu przypieczętowała w ostatniej serii pchając 14.19. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mioskowska (13.04), a trzecie Klaudia Kucińska (12.94).

Pchnięcie kulą mężczyzn

W pełnym dramaturgii i zwrotów akcji konkursie kulomiotów złoty medal z wynikiem 16.79 ostatecznie wywalczył lider tabel Karol Kijewski. Drugie miejsce zajął Mikołaj Gajda (16.58), a trzeci był Tomasz Ośkiewicz (16.36).

Pełne wyniki: Radom

Radom, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk