1 / 0

MŚJ – Dzień V – Srebro dla Pawła WOJCIECHOWSKIEGO

Drugim medalem zdobytym przez polski zespół na 12. Mistrzostwach Świata Juniorów w Bydgoszczy było srebro Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce, który pokonał wysokość 5.40. Rekord Polski w rzucie młotem (75.31) zapewnił Pawłowi Fajdkowi czwarte miejsce w konkursie.

Wyniki LIVE na stronie:
MŚJ

Paweł Wojciechowski rozpoczął start w konkursie skoku o tyczce od wysokości 5.00, którą zaliczył w pierwszej próbie. Do pokonania 5.20 potrzebował trzech skoków, a wyżej skakało już tylko 6 zawodników. Pokonanie w pierwszej próbie 5.30 przesunęło Pawła na pozycję medalową, za Niemcem Karstenem Dilla; którego rodak Raphael Holzdeppe, zdecydowany faworyt konkursu, jeszcze nie stanął na rozbiegu. Holzdeppe w pierwszym, a Paweł w drugim skoku pokonali 5.40, natomiast Dilla bezskutecznie atakował 5.45. Podopieczny trenera Romana Dakiniewicza próbował jeszcze nawiązać walkę z późniejszym zwycięzcą, mierząc się bez powodzenia z wysokościami 5.50 i 5.55.
Medal Pawła Wojciechowskiego jest pierwszym od 20 lat zdobytym na MŚJ przez zawodnika z Bydgoszczy (w 1988 r. w Sudbury w skoku wzwyż Jarosław Kotewicz zajął trzecią lokatę).

W finale rzutu młotem Paweł Fajdek dwukrotnie posyłał młot poza granicę 75 metrów (jego dotychczasowy rekord Polski wynosił 74.78). Próba z drugiej kolejki (75.31) plasowała go tuż za prowadzącym Amerykaninem Walterem Henningiem (76.14). Ale już trzecie próby Amerykanina Conora McCullogha (75.88) i Białorusina Aleha Dubickiego (75.42) zepchnęły zawodnika Agrosu Zamość poza strefę medalową, 11 cm dzieliło go od brązu.
Warto dodać, że od początku kariery trenerem Pawła Fajdka jest pani Jolanta Kumor.

Siódme miejsce w skoku w dal zajęła Anna Jagaciak (trenowana przez ojca, Jarosława), uzyskując wynik tylko o 2cm słabszy od rekordu życiowego.

Zespół naszych juniorów 4x400m, jako jedyna polska sztafeta, awansował do finału biegu rozstawnego.