1 / 0

IO - Dzień 2 - Tymińska ósma; Pyrek, Rogowska, Małachowski i Plawgo w finale

W drugim dniu konkurencji LA rozgrywanych w Pekinie Karolina Tymińska ukończyła siedmiobój na 8 pozycji. Udział w finałach zapewnili sobie: tyczkarki Anna Rogowska i Monika Pyrek, dyskobol Piotr Małachowski i płotkarz Marek Plawgo.

W chodzie sportowym na dystansie 20 km Rafał Augustyn zajął 29 lokatę osiągając czas 1:24:25, Jakub Jelonek ukończył konkurencję na 46 miejscu uzyskując 1:30:37. Z 51 zawodników tylko 2 zostało zdyskwalifikowanych.|
Chód 20 km M

W eliminacjach pchnięcia kulą (minimum 18.45) żadna z prób Krystyny Zabawskiej nie była mierzona.
Kula K - el.

W biegu przeszkodowym Tomasz Szymkowiak uplasował się na 7 pozycji w swojej serii eliminacyjnej osiągając 8:29.37 (24 miejsce wśród 38 startujących).
3000m prz M - el.

W siedmioboju Karolina Tymińska zgromadziła 6428 punktów (ustanawiając czwarty rekord życiowy w Pekinie) i zajęła 8 lokatę, Kamilę Chudzik sklasyfikowano na 16 pozycji - 6157 pkt. Wyniki Polek w drugim dniu wieloboju
7-bój

Monika Bejnar, 6 w biegu eliminacyjnym na 400m, uzyskała czas 52.80 (31 w stawce 50 biegaczek).
400m K - el.

Monika Pyrek i Anna Rogowska awansowały do poniedziałkowego finału skoku o tyczce (godz. 13:20) pokonując wysokość 4.50 (obie w drugich próbach). Joanna Piwowarska zaliczyła 4.30 (18= pozycja).
Tyczka K - el.

Piotrowi Małachowskiemu wystarczyła jedna próba na odległość 65.94, aby awansować z najlepszym wynikiem do wtorkowego finału rzutu dyskiem (godz. 15:00)
Dysk M - el.

Daria Korczyńska
poprawiła rekord życiowy w eliminacjach stumetrówki osiągając 11.22 (+1.1) - 3 miejsce w serii. Jest to najlepszy wynik uzyskany przez polską sprinterkę od 22 lat. W ćwierćfinale zawodniczka Śląska Wrocław była 5 z rezultatem 11.41 (+0.1), od półfinału dzieliło Polkę 9 setnych sekundy.
100m K - el.        100 K - ćw.

W półfinale 800m na 5 miejscu ukończyła swoja serię Anna Rostkowska, uzyskując 1:58.84 (tylko o 0.12 wolniej od rekordu życiowego). Awans do finału zapewniał czas 1:58.28.
800m K - pf

Marcin Starzak po dwóch próbach przekroczonych skoczył w dal na odległość 7.62 (-0.2) zajmując 33 lokatę wśród 39 skoczków (12. zawodnik awansował z wynikiem 7.94, minimum wynosiło 8.15).
W dal M - el.

W półfinale biegu na 400m pł Marek Plawgo udanym finiszem zapewnił sobie 4 lokatę w czasie 48.75 (8 wynik). W poniedziałkowym finale (godz. 16:00) pobiegnie na torze 3, tuż obok faworyta, Kerrona Clementa.