1 / 0

IO – Dzień 4 – Pyrek piąta, Plawgo szósty

Monika Pyrek uplasowała się na piątej pozycji, a Anna Rogowska - na 10. w finałowym konkursie skoku o tyczce. Marek Plawgo ponownie na szóstej pozycji ukończył finał olimpijski na 400m przez płotki.

Rosyjska tyczkarka Jelena Isinbajewa ustanowiła swój 24 rekord pokonując poprzeczkę na wysokości 5.05. Srebro przypadło Amerykance Jennifer Stuczynski (4.80), a brąz – Rosjance Swietłanie Fieofanowej (4.75). Monika Pyrek zaliczyła w drugiej próbie 4.70 ulegając jeszcze trzeciej Rosjance, Julii Gołubczykowej (4.75). Zawodniczka MKL Szczecin bezbłędnie skakała na wysokościach 4.45, 4.55 i 4.65. Anna Rogowska podzieliła 10 lokatę z Brazylijką Fabianą Murer (RŻ 4.80) kończąc konkurs z wynikiem 4.45.

Trójka płotkarzy amerykańskich, Angelo Taylor (47.25), Kerron Clement (47.98) i Bershawn Jackson (48.06), nie dała szans rywalom kończąc w tej kolejności finałowy bieg na 400m pł. Marek Plawgo uzyskał swój najlepszy wynik w sezonie (48.52) plasując się, podobnie jak w finale ateńskim ’04, na szóstej pozycji będąc najszybszym z Europejczyków. Amerykanie powtórzyli wyczyn z finałów olimpijskich w latach: 1904, 1920, 1956 i 1960.

Daniel Dąbrowski zakończył starty indywidualne na 400m wynikiem 47.83 uzyskanym w pierwszej rundzie.

Do finału rzutu młotem zakwalifikowały się: Anita Włodarczyk 71.76 (jedna z 7 młociarek, które uporały się z minimum 71.50) i Kamila Skolimowska 69.79 (10 lokata). Udział w igrzyskach zakończyła Małgorzata Zadura 64.13 (38 miejsce, startowało 50 młociarek).

Na dystansie 200m Marcin Jędrusiński przeszedł przez pierwszą rundę osiągając 20.64/+0.1 (2 miejsce w serii), odpadając w ćwierćfinale (20.58/+0.4); do awansu zabrakło 0.08.

Artur Noga wygrał swą serię eliminacyjną z wynikiem 13.53/-0.1 (12. czas rundy), awansując do ćwierćfinału biegu 110m pł.

Anna Jesień pobiegnie na 9 torze w środowym finale na 400m pł, w półfinale uzyskała 54.36 (3 lokata).

Aurelia Trywiańska zajęła 6 miejsce w półfinale biegu na 100m pł (12.96 – 11 czas) nie awansując do finału.