1 / 0

IO – Dzień 6 – Jesień piąta, Włodarczyk szósta

Anna Jesień zajęła 5 miejsce w finale biegu na 400m pł. Anita Włodarczyk była 6 w finale rzutu młotem, Kamila Skolimowska nie została sklasyfikowana.

Anna Jesień w finale biegu na 400m przez płotki uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie, co pozwoliło jej zająć 5 miejsce w czasie 54.29. Zwyciężyła Jamajka Melaine Walker, która ustanowiła nowy rekord olimpijski wynikiem 52.64.

Anita Włodarczyk zajęła 6 miejsce w finale konkursu rzutu młotem. Żaden z trzech rzutów Kamili Skolimowskiej nie był ważny i zawodniczka ostatecznie nie została sklasyfikowana. Włodarczyk w swoim najdalszym rzucie uzyskała odległość 71.56. Zwyciężyła Białorusinka Aksana Miankova ustanawiając nowy rekord olimpijski wynikiem 76.34.

20-letni Artur Noga zajął drugie miejsce w biegu półfinałowym na 110m przez płotki i poprawiając rekord życiowy i awansował z 5 czasem do finału (13.34).

Udany skok w drugiej próbie nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 5.65 dał Przemysławowi Czerwińskiemu awans do finału konkursu skoku o tyczce.

Marcin Lewandowski awansował do półfinału biegu na 800m z czasem 1:45.89 (w swojej serii był czwarty). Awansować nie udało się Pawłowi Czapiewskiemu mimo, że po 600 metrach był na prowadzeniu (1:22.07). Ostatecznie przybiegł na metę na 3 pozycji w czasie 1:47.66.