1 / 0

Daniel Dąbrowski czwartym 400-metrowcem w Europie

W trzecim dniu 19. Mistrzostw Europy w Göteborgu czwarte miejsce w biegu na 400m zapewniło Danielowi Dąbrowskiemu awans do reprezentacji Europy na Puchar Swiata, Rafał Wieruszewski uplasował się w tym biegu na 7 pozycji.

Anna Jesien jako 6 dobiegła do mety na dystansie 400m przez płotki.

W chodzie na 20 km Sylwia Korzeniowska uplasowała się na 7 pozycji bijąc własny rekord Polski o 45 sekund.

W biegu na 100m Daria Onyśko w półfinale wyrównała rekord życiowy, a w biegu finałowym została sklasyfikowana na 8 pozycji.

Mirosław Formela zajął 10 lokatę w finale 1500m.

Małgorzata Trybanska zajęła 12 miejsce w finale trójskoku.

Marek Plawgo uzyskał najlepszy czas eliminacji i w finale 400m przez płotki będzie należeć do faworytów.

200m (ćwierćfinał) 26. (7ć1) Marcin Urbaś 21.39 (+0.6)