1 / 0

ME – VII dzień – Trzy medale sztafet zwiększają dorobek medalowy Polski

W ostatnim dniu 19. Mistrzostw Europy w Göteborgu ekipa polska liczyła głównie na trzy sztafety, które w komplecie stanęły na podium. Nasza reprezentacja wraca z 7 medalami, 3 srebrnymi i 4 brązowymi. W punktacji za 8 miejsc Polacy zajęli 5 lokatę,

W ostatnim dniu 19. Mistrzostw Europy w Göteborgu ekipa polska liczyła głównie na trzy sztafety, które w komplecie stanęły na podium. Nasza reprezentacja wraca z siedmioma medalami, trzema srebrnymi i czterema brązowymi. W punktacji za 8 miejsc Polacy zajęli 5 lokatę, gromadząc 99 punktów za 25 miejsc finałowych.

Męska sztafeta 4x100m biegnąca w identycznym składzie jak w eliminacjach: Przemysław Rogowski, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć uległa tylko o 0.14 s bardzo doświadczonym Brytyjczykom, pokonując zaledwie o 0.02 s Francuzów.

Męska sztafeta 4x400m - Daniel Dąbrowski, Piotr Kędzia, Piotr Rysiukiewicz i Rafał Wieruszewski – musiała zadowolić się brązem, walcząc do ostatnich metrów dystansu z Francuzami i Brytyjczykami (którzy byli lepsi zaledwie o 0.1 s).

Kobieca sztafeta 4x400m – Monika Bejnar, Grażyna Prokopek, Ewelina Sętowska i Anna Jesień – obroniła trzecie miejsce zdobyte przed czterema laty w Monachium, rewanżując się Brytyjkom za porażkę na MŚ w Helsinkach (do srebra zabraklo tylko 0.08 s).

W bardzo szybkim biegu na 1500m zdominowanym przez Rosjanki Lidia Chojecka zajęła 5 lokatę uzyskując swój najlepszy tegoroczny czas.

W konkursie skoku o tyczce rozgrywanym w nieustającym deszczu Przemysław Czerwiński potwierdził tegoroczną wysoką formę plasując się ostatecznie na 5 pozycji.

W oszczepie Barbara Madejczyk tradycyjnie najlepszym rzutem z ostatniej kolejki awansowała na 7 miejsce.

Małgorzata Trybańska w swym drugim finale w Göteborgu była 11 w skoku w dal.

Tyczka, 5. Przemysław Czerwiński 5.65

4x100m, 2. Przemysław Rogowski, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Dariusz Kuć 39.05

4x400m, 3. Daniel Dąbrowski, Piotr Kędzia, Piotr Rysiukiewicz, Rafał Wieruszewski (medal otrzymał również, biegnący w eliminacjach, Marcin Marciniszyn) 3:01.73

1500m, 5. Lidia Chojecka 4:01.43

W dal, 11. Małgorzata Trybańska 6.40 (+1.0)

Oszczep, Barbara Madejczyk 59.92

4x400m, 3. Monika Bejnar, Grażyna Prokopek, Ewelina Sętowska, Anna Jesień 3:27.77 (medal otrzymała również, biegnąca w eliminacjach, Marta Chrust-Rożej)

W klasyfikacji punktowej za osiem miejsc Polska zajęła 5 lokatę z 99 punktami (25 miejsc w wąskich finałach).