1 / 0

11. MŚJ – III dzień – 4 miejsce Bednarka w skoku wzwyż

W trzecim dniu 11. Mistrzostw Świata Juniorów w Pekinie Sylwester Bednarek uplasował się na tuż za podium uzyskając najwyższą pozycję ze startujących dotychczas Polaków. Mariusz Didenkow i Łukasz Michalski bez strąceń zakończyli eliminacje w tyczce.

W trzecim dniu 11. Mistrzostw Świata Juniorów w Pekinie Sylwester Bednarek uplasował się na tuż za podium uzyskając najwyższą pozycję ze startujących dotychczas Polaków. Mariusz Didenkow i Łukasz Michalski bez strąceń zakończyli konkurs eliminacyjny w skoku o tyczce.
Ewelina Klocek poprawiła rekord życiowy i z 4 czasem awansowała do finałowego biegu na 200m, Marice Popowicz zabrakło do finału 0.07s. Na tym samym dystansie również Mateusz Pluta poprawił życiówkę w eliminacjach. Karolowi Bodule zabrakło 6 punktów do rekordu Polski w 10-boju, w którym zajął 9 miejsce.

Przed konkursem eliminacyjnym 18-letni Sylwester Bednarek stwierdził, że jest świetnie przygotowany pod względem motorycznym, ale podczas pobytu w Chinach pogubił się nieco technicznie. Ta opinia potwierdziła się podczas konkursu finałowego. Sylwek bardzo dobre skoki przeplatał z zupełnie nieudanymi. Niewiele zabrakło, aby stanął na podium, podczas pierwszej próby na wysokości równej rekordowi życiowemu (2.26), poprzeczka została minimalnie tylko potrącona, ale nie utrzymała się na podpórkach. Bednarek przez dłuższy czas w konkursie zajmował medalową pozycję i dopiero trzecią próba Ukraińca na wysokości 2.26 zepchnęła go poza podium. Zwyciężyli faworyci, w nawiasach podajemy rekordy życiowe zawodników. W konkursie nie zanotowano niespodzianek, zwyciężyli zawodnicy, którzy przystąpili do konkursu z czterema najlepszymi wynikami w tym sezonie.

1. Haiqiang Huang CHN 2.32 (2.28)
2. Bohdan Bondarenko UKR 2.29 (2.25)
3. Niki Palli ISR 2.26 (2.30)
4. Sylwester Bednarek 2.23 (2.26)

Długo trwający konkurs eliminacyjny w skoku o tyczce sędziowie postanowili przerwać dopuszczając do finału 15 zawodników, wszystkich którzy pokonali wysokość 5.15 – o 5 cm niższą od ustalonej jako minimum kwalifikujące do finału. Mariusz Didenkow i Łukasz Michalski pojawili się na skoczni trzykrotnie oddając udane skoki na tych samych wysokościach: 4.90, 5.00 i 5.15. Rekordy życiowe naszych zawodników, to odpowiednio 5.31 i 5.30. W finale zmierzą się m.in. Z Argentyńczykiem Germanem Chiaraviglio (5.70), Chińczykiem Yangsheng Yan (5.50) oraz Rosjaninem Leonidem Kiwałowem (5.50).

Ewelina Klocek, wicemistrzyni Polski seniorek, w biegu eliminacyjnym na 200m poprawiła rekord życiowy wynikiem 23.69, przy bezwietrznej pogodzie. W półfinale mając na prostej silny przeciwny wiatr (-2.0) pobiegła zaledwie o 0.03s wolniej, zapewniając sobie w ten sposób rozstawienie na środkowych torach wraz ze zwyciężczyniami trzech serii półfinałowych, Jamajką Leroy (23.57), Bułgarką Naimową (23.63) i Amerykanką Mayo (23.69, liderka tabel br. – 22.88). Biegnąca na pierwszym torze Marika Popowicz uzyskał 10 czas półfinałów (24.00), do finału zabrakło jej 0.07s.

Wieloboista Karol Boduła narzekający na lekką kontuzję ustanowił dwa rekordy życiowe, na płotkach 14.56 oraz w skoku o tyczce 4.40. Nieco poniżej oczekiwań wypadł w biegu na 400m oraz w rzucie oszczepem, w którym stracił szansę poprawienia własnego rekordu Polski (7402 punkty) i zajęcia lokaty w ósemce. Zwyciezca 10-boju, Rosjanin Wasiliew, ustanowil rekord Mistrzostw; odnotowano rowniez 4 rekordy krajowe.

200m (plf) 8. (7p3) Mariusz Pluta 21.50 (-1.5)