1 / 0

Wieści z maratońskich tras

Joanna Chmiel-Gront zwyciężyła w 17. Lausanne Marathon uzyskując 2:54:59. 43-letni Janusz Sarnicki zajął drugie miejsce w 35. Niagara Falls Marathon w czasie 2:34:56. Przemysław Rojewski był drugi w luksemburskim Echternach z wynikiem 2:27:41.

Joanna Chmiel-Gront zwyciężyła w 17. Lausanne Marathon uzyskując 2:54:59. 43-letni Janusz Sarnicki (MOK Mszana Dolna) zajął drugie miejsce w 35. Niagara Falls Marathon w czasie 2:34:56, wygrał Kanadyjczyk Andrew Smith (2:27:52).

Joanna Chmiel-Gront zwycięsko kończy maraton w Lozannie.

Frankfurt
Gilbert Kirwa (KEN) poprawił rekord trasy w czasie 2:06:14. Był to jego drugi maraton w karierze, w kwietniu br. wygrał w Wiedniu (2:08:21). Najlepszy Europejczyk Gunther Weidlindler zajął 10 miejsce poprawiając 23-letni rekord Austrii (2:10:47). Bardzo dobre rezultaty sprawiły, że średnia 10 najlepszych wyników w historii tego maratonu wynosi obecnie 2:07:40 (identyczna jak w Bostonie). Na 42. pozycji uplasował się 42-letni Zbigniew Nadolski (2:29:45), trener Karoliny Jarzyńskiej, zwyciężając w kategorii M-40.

Nairobi
Rekordy trasy obojga lokalnych zwycięzców, Mosesa Kigena (2:10:12) i Irene Jerotich (2:28:57), zasługują na uwagę, ponieważ maraton rozgrywany jest na wysokości około 1700 m.

Wenecja
Rekord trasy Johna Komena (KEN) 2:08:13, czwarty Ukrainiec Oleksandr Kuzin (2:10:54). Bieg kobiet wygrała Anne Kosgei (KEN) 2:27:46.

Lublana
Rekordy trasy zwycięzców z Kenii: William Biama 2:10:12 i Caroline Cheptanui 2:25:24. Rekord Mołdawii ustanowił Iaroslav Mushinschi 2:10:15 i życiowy Ukrainki Tetiany Filoniuk 2:26:55.

Lozanna
Bieg mężczyzn wygrał Etiopczyk Weyessa Urgessa 2:21:00.

35. Niagara Falls Marathon
Zwyciącą został Kanadyjczyk Andrew Smith 2:27:52.

Echternach
Triumfował Abderaszak Charai z Maroka 2:27:31. Na liście zwycięzców znajduje sie 6 Polaków, jako ostatni wygrał Przemysław Rojewski (2:22:12 '08).

Newsy z Australii
Sally McLellan, wicemistrzyni olimpijska na 100m pł, zadebiutuje w 7-boju podczas kwietniowych mistrzostw kraju.
27-letnia Jana Rawlison, 2-krotna mistrzyni świata na 400m pł, planuje start na Igrzyskach w Londynie w swej koronnej konkurencji, a 4 lata później w Rio – w triathlonie.