1 / 0

Ustianowska i Kłeczek na drugim miejscu w Limassol

Dorota Kata-Ustianowska i Radosław Kłeczek zajęli drugie miejsce w półmaratonie rozegranym w Limassol na Cyprze. Na siódmej pozycji na dystansie maratonu uplasował się Maciej Miareczko.

Dorota Ustianowska uzyskała czas 1:13:16 ustępując jedynie o 41 sekund Rosjance Natalii Wołginie, której największym sukcesem był drugie miejsce w maratonie w Paryżu (2:27:32 ’06). Polka wyprzedziła kolejne dwie zawodniczki z Rosji Swietłanę  Siemową-Diemiedienko i Julię Sysojewą.
Dorota Ustianowska przygotowuje się do półmaratonu w Poznaniu, gdzie przed dwoma laty była druga ustanawiając rekord życiowy (1:12:42).

24-letni Radosław Kłeczek, aktualny wicemistrz Polski na 5000m, o prawie cztery minuty poprawił rekord życiowy uzyskując obiecujący czas 1:04:32. Szybszy był tylko o 13 sekund Mołdawianin Iaroslav Musinschi, 5. maratończyk w Europie na ubiegłorocznych listach (2:10:15). Na 9. pozycji bieg ukończył Krzysztof Bartkiewicz, w pierwszej dziesiątce uplasowało się czterech Rosjan.

W biegu głównym 4. Limassol Marathon Cyprus zwyciężył Moses Kibet 2:13:29. 7. miejsce zajął Maciej Miereczko (2:22:26), a 11. był Jarosław Janicki, przygotowujący się do supermaratonu Zagrzeb – Cazma (61 km) i biegu Comrades w RPA (89 km).

W biegu pań wystartowała Wioletta Uryga, która przed czterema tygodniami zajęła trzecie miejsce w półmaratonie w Larnace, ale nie zdołała odzyskać pełni sił po lutowej chorobie. Na 22. km Polka zeszła z trasy.

Gośćmi honorowymi byli m.in. Paul Tergat i Sławomir Majusiak. Kenijczyk wprawdzie zakończył swoją wyczynową karierę, ale jak twierdzi
trenuje dla siebie godzinę dziennie. Trwają starania, aby zaprosić 5-krotnego mistrza świata w biegach przełajowych do Polski na maraton Metropolii, Toruń-Bydgoszcz.