1 / 0

Kuta trzecia w maratonie w Monako

W 10. „Marathon de Monaco et des Riviera” Krystyna Kuta powtórzyła swój sukces sprzed 3 lat ponownie zajmując trzecią lokatę w czasie 2:45:39.

Zwyciężyła 32-letnia Szwedka Lena Gavelin (2:39:29), mająca rekord życiowy 2:30:39 (czas ten dał jej 16 miejsce w mistrzostwach świata ’03). Drugie miejsce przypadło 28-letniej Ukraińce Olenie Samko (2:41:27), zwyciężczyni tegorocznego maratonu w Linzu. Szwedka już na 10 km osiągnęła prawie dwuminutową przewagę nad rywalkami, którą utrzymała do mety.

Wśród mężczyzn wygrał , debiutujący na trasie maratonu, 20-letni Kenijczyk Wilfried Cheserek (2:17:21) z przewagą 29 sekund nad Rosjaninem Andriejem Bryzgałowem. Kolejne trzy lokaty zajęli rodacy zwycięzcy. W pierwszej dziesiątce znalazło się 5 Kenijczyków, 4 Rosjan i jeden Francuz.

39-letnia Krystyna Kuta (Olimpia Grudziądz) po raz trzeci wystartowała w maratonie na Riwierze, którego start ma miejsce przed siedzibą IAAF, następnie trasa wiedzie za granicą francuską, wraca do Monako, wybiega za granicę włoską; meta ulokowana jest na stadionie Ludwika II. Przed trzema laty Kuta zajęła trzecią lokatę, a rok później spadła o jedną pozycję.