Menu
1 / 0
Aktualności /

Długosz trzeci w Gibraltarze

Andrzej Długosz (MKN Muszyna) odniósł duży sukces zajmując trzecią lokatę w ostatnim biegu zaliczanym do cyklu Grand Prix w biegach górskich.

Andrzej Długosz (MKN Muszyna) odniósł duży sukces zajmując trzecią lokatę w ostatnim biegu zaliczanym do cyklu Grand Prix w biegach górskich.

Na skale w Gibraltarze, na dystansie 11.5 km, po raz 5. w tym sezonie triumfował Nowozelanczyk Jonathan Wyatt przed Hiszpanem Vicente Capitanem. Andrzej Długosz stoczył zaciętą walkę o trzecie miejsce z Martinem Coxem pokonując Brytyjczyka o 6 sekund.

W końcowej klasyfikacji Grand Prix WMRA (World Mountain Running Association), do której zalicza się punkty z 4 najlepszych startów z 6 rozegranych, zwyciężył Wyatt (poprzednio wygrywał w latach 1999, 2002-2005), przed Włochem Marco Gaiardo, Coxem i Andrzejem Długoszem, któremu sobotni start przyniósł awans o 6 pozycji.
Długosz pod koniec sezonu zajął dwa trzecie miejsca (poprzednio na Słowenii), we wcześniejszych biegach plasował się na 8 i 13 miejscu.

Wśród kobiet Czeszka Anna Pichrtova wygrała 5. bieg w tym sezonie (obydwoje z Wyattem nie stanęli na starcie w jednych zawodach), przed Słowenką Mateją Kosovelją i Czeszką Ivą Milsovą.

Identyczną kolejność znajdujemy w końcowej klasyfikacji Grand Prix WMRA, w której czwarta lokata przypadła 44-letniej Izabeli Zatorskiej.
We wcześniejszych tegorocznych biegach Zatorska dwukrotnie była druga i dwukrotnie – trzecia.

Pichrtova po raz pierwsza wygrała w punktacji Grand Prix, w której Zatorska triumfowała trzykrotnie w latach 2001, 2004-2005.
Dwie pierwsze edycje GP w biegach górskich przyniosły zwycięstwo Janinie Saxer-Juszko, reprezentującej barwy Szwajcarii, a wcześniej zawodniczce Górnika Wałbrzych.

[JR]

Powrót do listy

Więcej