1 / 0

ME Weteranów - 15 medali

W piątym ostatnim dniu 8. Mistrzostw Europy Weteranów w Gandawie polska ekipa zdobyła kolejne dwa brązowe medale. Ich autorkami były dwie panie uczestniczące w skoku w dal: Marianna Biskup (K45) 5.04 i Aneta Łeszyk (K35) 5.31.

Polska ekipa zdobyła łącznie 15 medali: 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych.

Nasi zawodnicy ustanowili 8 rekordów Polski. Poza siedmioma nw. wymienionymi ósmy był dziełem Sylwestra Lorenza M60, który przebiegł 60 m pł (w ramach 5-boju) w czasie 9.58.

Warto dodać, że w zawodach weteranów o kategorii wiekowej decyduje dokładna data urodzenia. Poznanianka Aneta Łeszyk zdobyła brązowy medal w kategorii K35 (czyli zawodniczek w wieku 35-39 lat) dokładnie dzień przed… 40 urodzinami. W Gandawie była bardzo dobrze dysponowana. Przed trzema tygodniami w Spale zdobyła tytuł mistrzyni Polski wynikiem 4.90, a w ME kolejno uzyskała 5.21, 5.22 i 5.31.
Na wyróżnienie zasługuje również start "władz" Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki, Wacław Krankowski, prezes PZLWA, został mistrzem Europy w pchnięciu kulą, a Julian Pełka, wiceprezes ds. organizacyjnych, wicemistrzem w pięcioboju.