1 / 0

Challenge IAAF w Lugano

W Lugano rozegrano 9. Memoriał Mario Albisettiego wchodzący w skład Challenge’u IAAF w chodzie sportowym, podczas którego Katarzyna Golba (AZS-AWF Kraków) uzyskała wynik lepszy od wskaźnika PZLA na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Ostrawie (14-17 lipca br.).

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn Jakub Jelonek (AZS-AWF Kraków), w silnej stawce rywali, uplasował się na 11 pozycji z rezultatem 1:22:45, o 28 sekund słabszym od rekordu życiowego.

Katarzyna Golba osiągnęła czas 1:40:10, jej rekord życiowy, którym zajęła 12 miejsce na poprzednich młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie wynosi 1:39:59.
Wskażnik PZLA na MME - 1:43:00.

Zawody zostały zdominowane przez ekipę chińską, której zawodnicy zajęli trzy pierwsze pozycje, a zawodniczki - pierwszą i trzecią. Niespełna 19-letni Zhen Wang, rekordzista świata juniorów na 10 km, uzyskał najlepszy wynik w br. na świecie.