1 / 0

Celiński mistrzem świata weteranów

Jak informuje strona Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki po trzech dniach mistrzostw świata weteranów (6-17 lipca Sacramento) nasi reprezentanci zdobyli 5 medali, w tym złoty – Roberta Celińskiego w biegu przełajowym.

Pierwszego dnia zawodów do walki o medale ruszyli wieloboiści i przełajowcy. Pierwszy medal dla Polski wywalczyła Zofia Turosz W70, która ukończyła bieg przełajowy na 8 km na drugiej pozycji z czasem 44:54.3 zostając wicemistrzynią świata.

Robert Celiński M35 został mistrzem świata weteranów w biegu przełajowym na dystansie 8 km w czasie 26:22.7.

Czesław Roszczak M70 zdobył brązowy medal w rzucie ciężarkiem z rezultatem 17.94 m.

Jerzy Krauze
M45 wywalczył w Sacramento brązowy medal w 10-boju. Wynikiem 6641 pkt ustanowił nowy rekord Polski.