1 / 0

MŚJmł w Lille: SREBRO MALWINY KOPRON!

Malwina Kopron zdobyła srebrny medal w rzucie młotem podczas MŚ juniorów młodszych w Lille.

16-letnia zawodniczka klubu Wisła Puławy ustanowiła znakomity rekord życiowy (57.03), poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik o ponad 1,5 metra (30 kwietnia w Kielcach rzuciła 55.47). Tym samym zdobyła dla Polski drugi medal w tegorocznych MŚ juniorów młodszych (wcześniej brąz na 400 m wywalczył Patryk Dobek).

W sobotę w Lille startowali też inni Polacy. Karolina Makul zajęła 10. miejsce w finałowym konkursie rzutu dyskiem. Polka uzyskała rezultat 44.64 cm. Gdyby udało jej się powtórzyć wynik z eliminacji (49.28) uplasowałaby się na 7. pozycji. W półfinałach biegu na 200 m startował Adam Jabłoński. Sprinter AZS UWM Olsztyn był trzeci w III serii (rozgrywanej pod wiatr -0,7 m/s). Uzyskał czas 21.56 (0.08 sek gorzej od rekordu życiowego) i nie zakwalifikował się do finału. W eliminacjach rzutu oszczepem odpadł Kacper Oleszczuk, którego wynik (65.85) był 14. rezultatem wśród wszystkich startujących. W finałach zobaczymy za to obie nasze sztafety 100+200+300+400 m. Chłopcy awansowali z piątym czasem eliminacji (1:53.05), a dziewczęta z czwartym (2:08.68).