1 / 0

Mityng World Challenge w Madrycie: Fajdek 78.13!

Paweł Fajdek zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas mityngu z serii World Challenge IAAF w Madrycie. Polak uzyskał rezultat 78.13 m i wypełnił minimum na MŚ w Daegu.

Fajdek ustanowił jednocześnie rekord życiowy. Poprzedni wynosił 76.98 m i pochodzi sprzed trzech tygodni z DME w Sztokholmie. Fajdek przegrał w Madrycie tylko z wicemistrzem olimpijskim i z wicemistrzem Europy – Włochem Nicolą Vizzonim (78.82), a wyprzedził m.in. mistrza olimpijskiego i mistrza świata Primoża Kozmusa i mistrza Europy Libora Charfreitaga. 78.13 to zdecydowanie najlepszy w tym roku wynik na świecie wśród młodzieżowców i znakomity prognostyk przed MME, które ruszają już w czwartek w Ostrawie. W madryckim konkursie młociarzy startował też Szymon Ziółkowski. Zajął 10. miejsce z wynikiem 72.54.

W gronie tyczkarzy Mateusz Didenkow uplasował się na 10. pozycji, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.30. W biegu na 1500 m Lidia Chojecka była 6. (4:08.16), a Renata Pliś 9. (4:09.28).