1 / 0

Krukowski drugi w mityngu Stanislasa

W niedzielnym Meeting Stanislas de Nancy w Tomblaine, zaliczanym do kategorii European Athletics Premium, w konkursie rzutu oszczepem Marcin Krukowski zajął drugie miejsce a Marcin Plener - trzecie.

Tradycyjny mityng rozegrano już po raz 21. dla uczczenia pamięci Stanisława Leszczyńskiego, króla Polski, który po wygnaniu z kraju, dożył 89 lat w Nancy, jako książę Lotaryngii.

W rzucie oszczepem zwyciężył Ukrainiec Roman Awramienko 79.80, Krukowski uzyskał 76.95 a Plener – 74.86. Na piątej pozycji uplasował się Łukasz Grzeszczuk 72.86.

W pchnięciu kulą Paulina Guba była trzecia z wynikiem 16.62, triumfowała Valerie Adams (NZL) 20.97, która sześciokrotnie przekroczyła 20 metrów.

W biegu na 1500m Danuta Urbanik zajęła szóstą lokatę (4:13.27), a Lidia Chojecka – siódmą (4:14.90), Angelika Cichocka nie ukończyła dystansu. Wygrała Marokanka Siham Hilali 4:06.85.

Świetny czas 10.91 na 100m uzyskała Laverne Jones-Ferrette (ISV) ale z wiatrem +4.5m/s, Charonda Williams (USA) osiągnęła 10.95, a Ivet Łałowa 11.01.
Również sprinterzy biegali ze zbyt silnym wiatrem (+2.4), Michael Rodgers i Kim Collins (SKN) przebiegli 100m w czasie 9.96.
Joel Broen (USA) wygrał bieg 110m pł  z wynikiem 13.23, wyprzedzając o dwie setne sekundy Kubańczyka Orlando Ortegę.
Tyczkarz Renaud Lavillenie (FRA) pokonał wysokość 5.73.

Wyniki na stronie:     NANCY